310 2

Wynalezienie mikroskopu bez wątpienia przydałoby się do wzroście nauki. To nieduże urządzenie umożliwia obserwowanie małych obiektów, jakie są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem i przyjrzenie się detalom drobnych obiektów, jakie są niemożliwe do dostrzeżenia bez stosowania ze profesjonalnego sprzętu. To oczywiście dzięki swoim kompetencjom optycznym, mikroskopy przyczyniły się do wzroście badań nad mikroświatem oraz jego siłą.

 

W 1590 r. dwóch Holendrów Zachariasz Janssen a jego rodzic Hans wykonali pierwsze konstrukcje mikroskopów optycznych. Stworzone przez nich urządzenia stosowały do oświetlania obserwowanych obiektów światło dzienne. Ze względu na zwiększenie zaledwie 10 razy, mikroskopy nie spotkały się z nałogiem w świecie nauki. Rewolucję zapoczątkował Antonie van Leeuwenhoek, który zajął się udoskonaleniem konstrukcji mikroskopu oraz rozwinął produkcję tych urządzeń w XVII wieku. To tak dzięki produkcji tego wynalazcy nad mikroskopami zawdzięczamy rozwój nauki, głównie mikrobiologii.

Z biegiem lat mikroskopy znalazły szerokie zastosowanie. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza mikroskopy laboratoryjne, które podawane są głównie w świetle mającym w polu jasnym. Są doskonałe wyposażenie zarówno w laboratoriach naukowych, jak także w laboratoriach medycznych. Wiele przykładów tych urządzeń pozwala klientowi na wykorzystaniu wielu technik obserwacji, co stanowi niezbędne podczas pracy badawczej. Ich optyka idzie na zakończenie bardzo istotnych obserwacji. Najnowocześniejsze mikroskopy pozwolą nie ale na bliską rozbudowę w przyszłości, jak zarówno na podłączenie kamery. Wiodący producenci tych urządzeń odpowiadają ich wieloletnią trwałość.