Badanie nasienia enel med

Badanie płodności u ludzi polega przede każdym na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest niezależnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno zrobić się badanie?Pytanie to powinno się zrobić w momencie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać i po innego typu obrazach w strefie krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do badania muszą stać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać nabyta w stopniu 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a ponadto nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna także zostać dana w odpowiedni sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi używa się i nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć ponad wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje wtedy tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono planuj mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga żyć ich naprawdę dużo wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i różnego typie infekcje. W finału ich usunięcia prowadzone są badania mikrobiologiczne.