Czas ewakuacji

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z podstawowymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do robienia z większymi skupiskami ludzi, tzn. w interesach pracy, w tytułach, w celach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, albo także w biznesach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w twarzy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest istotne znaczenie w istoty ratowania zdrowia oraz działania kobiet, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając okazję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który zapewnia je w prosty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono dokonane z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem wysokiej klas kleju, co udziela mu dużą trwałość i wytrwałość w trudnych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w domu najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub budynku. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciężkich warunkach połączonych z wyłączeniem prądu albo oraz z skutecznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.