Diody led a akwarium

Każdy spośród nas kojarzy zielone oprawki lamp z wybiegającym ludzikiem, które pokazują nam możliwość ewakuacji w razie zagrożenia. Są ostatnie oznaczenia, które zgodnie z prawem (tzw. Polska Norma Ewakuacyjna) muszą otrzymywać się w pracach społecznych i przedsiębiorstwach prywatnych. Objawy te korzystają na punkcie oznaczenie bezpiecznej drogi ucieczki z domu, w jakim doszło do wypadku np. pożaru. Oznaczenia te wykorzystują najczęściej tradycyjne żarówki albo farbę fluorescencyjną.

 

Wraz z postępem technologii uzyskaliśmy możliwość stosowania oświetlenia awaryjnego led. Za jego pociechą możemy oznaczyć trasę ewakuacji i wyjścia awaryjne bez wydawania dużych środków. Diody LED określają się dużą wydajnością świetlną i prostym poborem energii elektrycznej. Możemy kosztuje dawać bezpośrednio na przeszkodzie czy suficie nawet co kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki ich oszczędności, niewielkim gabarytom i niskim kosztom eksploatacyjnym są bardzo wygodną opcją dla tradycyjnych sposobów oznaczania dróg ewakuacji.

Cechą szczególną oświetlenia awaryjnego istnieje szansę jego użytkowania podczas niedoboru lub całego braku prądu. Gdyby planujemy do robienia z niespodziewaną przestrzenią w dostawie energii w efektu awarii sieci lub pożaru naszej instalacji uruchomione zostanie oświetlenie awaryjne, które że robić bez zasilania nawet do trzech godzin. To podejście jest gwarancją bezpieczeństwa dla własnych ludzi oraz użytkowników w razie zagrożenia.

Nowa metoda oświetlenia LED nie tylko daje nam niskie koszty eksploatacji, lecz też wyjście na dodatkowe zabezpieczenie swoich pracy i przedsiębiorstw.