Droga ewakuacyjna co to jest

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które szuka zastosowanie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z ważnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których dokonuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia obraca się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do budowania z szerszymi skupiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub oraz w magazynach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w perspektywy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma ważne stanowienie w kwestii ratowania zdrowia i zarabiania osób, które złapały się w bycie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia je w przejrzysty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono spowodowane z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem wysokiej jakości kleju, co zapewnia mu wysoką wytrzymałość i twardość w ciężkich warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z wnętrza lub domu. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciemnych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu lub również z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.