Frezowanie cnc sklejki

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a także chropowatości różnego sposobie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną spośród niezwykle znanych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest przyjmowane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To akurat do ostatniej siatki możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Chociaż w współzależności od urządzenia, na jakim pracujemy, pewno się zdarzyć, iż urządzenie może i wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej widuje się, że to dokładnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na jakim pracujemy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Właśnie na zbytu istnieje wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a ponadto frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a i frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest zatem bardzo ważne, gdyż w relacji od struktury naszego produkty powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.