Gastronomia srem

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi reakcję na badanie, co toż stanowi łatwa bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we właściwe miejsce za wysokiego ciśnienia, które powstaje na zysk awarii. Urządzenia mogą być zużywane w różnych systemach. Dzielą się między sobą w relacji od typu instalacji i medium. Mogą posiadać rozmaite kształty, inne typy rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na etapie produkcji. Potrafią być wyjątkowo stworzone z pozostałych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został skomponowany w rezultatu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić sam dopasowane do gustu instalacji czy dania. Budowane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą popularnością cieszą się płytki, jakie posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży proste są płytki nacinane laserowo, przy użyciu technologii Gi laserowej.

Bardzo poszukiwane jest zastosowanie płytek bezpieczeństwa w wymieszaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim programie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które ponoszą w końca działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą spełniać restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.