Ginekolog a niepelnoletnia

Kolposkop stanowi istotne urządzenie w sztuki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co wyraża się negatywnie na wartości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to właśnie parametry układu optycznego mają największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z określonego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka sposobów przybliżania, a także jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest i szczególnie praktycznym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a i delikatny trend w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to kolejne ważne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest duża moc światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bo ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być obsługiwane jednorącz.