In vitro metoda

Zapłodnienie in vitro polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety. Z leczenia in vitro mogą wziąć pary, jakie są małżeństwem lub tkwią w stosunkach nieformalnych.
Wskazaniem do in vitro są:
1.) obniżone parametry nasienia (niezależnie od przyczyny),
2.) niemożność wywołania owulacji,
3.) niedrożność jajowodów,
4.) endometrioza,
5.) niepowodzenia przy wykorzystaniu nowych metod wspomaganego rozrodu,
6.) niemożność określenia przyczyn niepłodności.
Jedna z najwartościowszych w Polsce klinik niepłodności jest klinika In vitro Kraków.
Przebieg leczenia podzielony jest na chwila ciągów.
Pierwsza wizyta jest obligatoryjna dla obojga partnerów, należy przygotować pełną dokumentacje medyczną leczenia niepłodności. Na takiej wizycie robiona jest ankieta medyczna a jeszcze badanie kobiety. Mężczyzna dostaje skierowanie na pytania wrażliwe.
Na nowych wizytach lekarz, na zasadzie wyników badań, wybiera technikę zapłodnienia in vitro. Jeśli musi obecnego pozycja zleca kolejne szczegółowe badania.
W dalszej części osoba musi przejść stymulacje hormonalną. Projektem tegoż stanowi zwiększenie liczby dojrzałych komórek jajowych. Lekarz zleca USG i sprawdzania, na treści tych wyników określa datę pobrania komórek jajowych do zapłodnienia In vitro.
W jasnym terminie pacjentka zakłada się do kliniki na sposób. Występuje on blisko 15 minut w znieczuleniu. Zaś partner zakłada się również do klinki w celu oddania nasienia w specjalnie przygotowanym umieszczeniu w klinice.
W laboratorium sześć spośród wszystkich pobranych komórek jajowych gromadzi się z plemnikami. W niniejszy oto sposób powstają zarodki.
Zapłodnione komórki jajowe zostają postawione w inkubatorze, gdzie są idealne warunki, aby się rozwijać.
Do zapłodnienia znajduje się 1 lub 2 zarodki i zaczyna się je do jamy macicy, żebym mogły tam się zagnieździć.
Pacjentka po zapłodnieniu musi prowadzić spokojny styl życia. Polecana jest również wstrzemięźliwość seksualna do momentu wykonania testów ciążowych. Po 12 dniach pacjentka zgłasza się do klinki w kierunku badań określających stężenie poziomu HCG, który potwierdza ciążę.