Kontrola finansowa stowarzyszenia

Ogólnie można stwierdzić, że ludzi sięgających z rowerów można podzielić na dwie grupy: takich, którzy jednośladów stosują jako zdrowszego dodatkowo pewnie nawet szybszego sposobu transportu, i takich, którym jazda po prostym asfalcie nie wystarcza, oraz z naszych samochodów wymagają czegoś bardzo. Szczególnie dla drugiej części użytkowników przygotowaliśmy zestawienie mające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zobaczyć swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to doskonałe tło dla pań, które szukają wrażeń nie jedynie w kolarstwie wysokogórskim, ale również downhillu. Ostrzegamy, żeby w sum cieszyć się z uroków Bieszczad, należy pamiętać nie tylko kondycję, jednak i prawi rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa sama spośród najpopularniejszych tras rowerowych w pozostałym rejonie. Natomiast na wytrwałych na szczycie czeka piękna panorama podająca się w dole. Wiślana trasa rowerowa – jest więc drogie rozwiązanie dla pań, które mają ambicje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama trasa jest jeszcze o moc łatwiejsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem robi ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt ciągle nie został ukończony, dlatego osoby zainteresowane w głównej mierze trasę będą musiały wyznaczyć sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa ta jest drogim rozwiązaniem nie tylko dla miłośników wypraw rowerowych, ale także zapaleńców sprawie i sztuki, wybierają się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej wynosi od Krakowa aż do Częstochowy, zatem istnieje 190km. Stanowi wtedy zatem oferta dla bardziej praktycznych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna sprawa dla osób, które już pokochały wycieczki rowerowe, a dodatkowo nie czują się na końcu pewnie, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest częściej europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez kolejne kraje. Polska część szlaku porusza się w Świnoujściu, przebiega przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w rezultacie do Gronowa. Trasa, pomimo tego że nie chodzi do dużych, jest uznawania także przez bardziej praktycznych rowerzystów, głównie ze względu na domową długość i wspaniale tworzące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to propozycje, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak może jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta czy i początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.