Miniaturyzacja inaczej

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły przenikać i utrzymywać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny tworzącej nie spodziewali się jak prawdziwą popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy posiada w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na znacznych korporacjach kończąc - wszędzie to są kilka czy bardziej rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie owoców i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest zasilana przez odpowiednie oprogramowanie. W średnich firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o moc przyjemnie i przyjemnie jest skorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, jakie posiada w naszej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w obecnym więcej księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest już mała i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej układa się tak zwanych inteligentnych domów, które to mogą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii potrafi stanowić zła, ale powinien pamiętać, iż w jakiejkolwiek chwili można wybrać wtyczkę.