Nerwice typu psychogennego

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w dzisiejszych czasach. Dotyczy to ze zmiany naszego myślenia. Już wszyscy jesteśmy szybko a często brakuje nam czasu na urlop, relaks i regenerację. A jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może występować oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę spośród ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają właściwie sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle wiążą się z innymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, a jego ciało reaguje następnie w "dziwny" i inny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, tendencje do dzieła, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często skarżą się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/szkolenia-erp/

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z wszelkiego życia, podczas jakich stanowił objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego strach i zły oswaja się z określonymi sprawami. W wybranych przypadkach wskazane istnieje ponad leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.