Pakowanie prozniowe zywnosci

Nikt nie lubi marnować i wyrzucać jedzenia. Nie w polskich domach bardzo często się to zdarza. Na szczęście są środki na przedłużenie świeżości naszej żywności. Jakie? Odpowiedź stanowi mocno naturalna – należy rozpocząć pakowanie hermetyczne żywności w bloku.

 

Aby zacząć proces chronienia naszej żywności przed niekorzystnym działaniem powietrza, wilgoci oraz bakteriami musimy nabyć odpowiednie sprzęty. Metod próżniowego pakowania jest sporo. Możemy zdecydować się na model na dodatkowe pojemniki do pakowania próżniowego. Są one zbudowane ze sztucznych materiałów, dzięki czemu są odporne również na ostatnie temperatury, do których mogą rozgrzać się na model w mikrofalówce, jak i na mróz zamrażalnika. Pojemniki próżniowe zawsze szczelnie się zamykają. Jak już schowamy żywność do takiego pojemnika jest spośród niego odsysane powietrze.
Inną drogą jest próżniowe pakowanie żywności w woreczkach próżniowych. W niniejszej metodzie potrzebne nam będą nie tylko specjalne woreczki, ale też zgrzewarka. Dotyczy zatem w ten droga, że chowamy żywność do woreczka, zgrzewarka najpierw odessie spośród niego powietrze, następnie zamknie go, zapewniając naszej żywności świeżość i zapach. Są i inne rodzaje worków do pakowania próżniowego.Takie worki mają zasuwkę, dzięki której nie będzie nam potrzebna zgrzewarka. Będziemy za to musieli ręcznej pompki, dzięki jakiej będziemy potrafili ręcznie odessać powietrze z woreczka.
Nie można jednak zapominać, że choć pakowanie próżniowe wydłuża świeżość naszej żywności, nie sprawi, że będzie ona długo stosowana do jedzenia. Warto dlatego na wszystkim pojemniku czy woreczku zaznaczyć dokładną datę pakowania. I naprawdę na przykład w lodówce pasztety czy parówki można nosić przez jedno 8-9 dni, wędliny do 25 dni, a sery do 20 dni. Jeżeli zapakujemy próżniowo mięso gotowane możemy je spożyć nawet po około 15 dniach. Jeszcze dłużej możemy mieć żywność w zamrażalce, na przykład surowa ryba zapakowana próżniowo będzie interesująca przez jakiś 12 miesięcy.
Jak to że zakup pojemników, woreczków czy zgrzewarki szybko nam się wróci i również zaoszczędzimy na materiałach spożywczych, które dłużej będą odpowiednie do spożycia. Pakowanie próżniowe nie ma wielu czasu, wystarczy poświęcić chwilę i silna radować się świeżą żywnością na dłużej.