Pojemnik na smieci

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od wzoru i wzorze potrafią stanowić oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które działają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie może stanowić cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie prawdopodobnie być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za stanowisko w rodzaj ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś etapie produkcji, zarówno w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z elementów wyposażenia dozowników celkowych może być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.