Rower srodek transportu

Zapłodnienie pozaustrojowe to forma wspomagania rozrodu i objawowego leczenia niepłodności. ART (ang. Assisted Reproductive Technologies), czyli wspomaganie rozrodu obejmuje kilka innych zabiegów, które przenoszą się na poziomie komórkowym. Przyjmuje się je w czasie, gdy nowe metody leczenia nie udały się.

Naukowcy określają zapłodnienie pozaustrojowe miane IVF (ang. In Vitro Fertilization). Jest ostatnie sezon łaciński. Badania różni się na dwa typy. In vivo to wydarzenia, które działają się w warunkach laboratoryjnych, w organizmu ludzkiego. In vitro to badania poza organizmem odpornym (“na szkle”).
Zapłodnienie in vitro liczy na wprowadzeniu do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem kobiety. W obecnym końca wymienia się jej hormony, które kierują procesem owulacji, a następnie pobiera komórki jajowe i łączy je z plemnikami (męskimi komórkami rozrodczymi). Cały ten proces rozgrywa się w warunkach laboratoryjnych. W okresie, gdy zapłodniona komórka zaczyna się dzielić, zarodek transportowany jest do organizmu kobiety, aby mogło trafić do jego implementacji (zagnieżdżenia) w macicy. Jeśli się to uda – powstaje ciąża, która obecnie dalej przebywa w możliwość naturalny.
W szkole IVF-ET (klasycznej) do zapłodnienia dochodzi samoistnie na profesjonalnej szalce, na jakiej wydobywają się komórki jajowe i plemniki (50-100 tysiecy). Zbierają się one ze sobą w ruchu 24 godzin dając kilka zarodków. W tym przedmiocie stwarza się im warunki podobne do tych które panują wewnątrz ludzkiego organizmu. Technologia taż jest szalenie obfita i inwazyjna.
Jakie są wskazania do zapłodnienia in vitro? Początkowo technika ta dedykowana była dla kobiet z uszkodzonymi jajowodami. Właśnie tych zaleceń jest bardzo i mają również czynnik męski. Zapłodnienie in vitro zwykle montuje się z czterech etapów. Są zatem stymulacja hormonalna jajników (w obiekcie produkcji ogromniejszej liczby komórek jajowych), pobranie silnych i kobiecych komórek rozrodczych, zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych oraz implantacja zarodka w ciele matki.