Starania o ciaze forum

W czasie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i stworzyły go, by jak najszybciej powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich granie jest bowiem niezwykle naturalne. Polega na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo dostępne w kadrze a również bardzo przyjemne, dlatego należy je dawać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych i nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy ponieważ jego wartości potrafią stanowić zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie lecz jego ważne działanie i odczekany czas od momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Widać więc znaczyć, że doszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby zawierać poważniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalisty i stworzyć dodatkowe badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą trafić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.