System informatyczny def3000

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy jesteśmy do tworzenia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W dużych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy a takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są dużo czynników gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i funkcja na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy jest obecne sama restauracja, czy też sieć restauracji.

Na ostatnim poziomie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego odbiorcy. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od pracy program może współpracować z terminalem dotykowym, a też z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej czyli na pewnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.