Sztuczne zaplodnienie angielski

Chęć założenia rodziny często wiąże się nie tylko z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko a z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z pozostałych przyczyn prezentuje się to ciężkie i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Że więc istnieć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, oddaje się, że specjalisty nie są w kształcie określić przyczyny niepłodności także tym jedynym wdrożyć odpowiednich form jej pomagania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które odbywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego rodzaju rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta zawiera jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest oryginalnym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że zarządzając się na taką formę należy ustalić albo będziemy pobierać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u lekarze uzależniona jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przeprowadzało się wcześniej, należy także dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zleca jej szereg nowych badań. I pan pragnie liczyć zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ujawniają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika orientuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.