Zimny napoj bol gardla

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na ciekawe napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o zapoznać się wykonywać je samemu. Istnieje obecne nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest słodki, pyszny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na dowolnym stoisku. Dobrym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna praca będzie delikatnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

http://www.mikroskopy.pl/Mikroskopy, analiza obrazu, sprzęt laboratoryjny

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne materiały to dotąd nie wszystko. Powinien być odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest sporo takich materiałów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak spełni nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie właśnie do deserów owocowych, ale same na dowód do tworzenia mrożonej kawy.